Silnik komar jajko tuning jak to zrobić ?

Serwis, naprawa, tunning, customizing.
Awatar użytkownika
Savi
Zwykły forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: czwartek, 17 maja 2007, 11:12
Motocykl: BMW R 80 RT z wb, WFM, Simson SR2
Lokalizacja: Werbkowice

Re: Silnik komar jajko tuning jak to zrobić ?

Post autor: Savi »

Najlepsza rzecz pod słońcem, gdzie będziesz miał i o Komarku i o innych silnikach:

http://ksiegarniagliwice.pl/ksiazka/459 ... palinowych" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Problem może być z dostaniem, ale zawsze możesz udać się do Zamościa po poradę u Autora.
Awatar użytkownika
MIRO
Zwykły forumowicz
Posty: 291
Rejestracja: niedziela, 8 listopada 2009, 10:50
Motocykl: APRILIA 650
Lokalizacja: Steniatyn
Kontakt:

Re: Silnik komar jajko tuning jak to zrobić ?

Post autor: MIRO »

Nic nie musisz zwiększać to nie duże zwiększenie pojemności, jedynie możesz iglicę podnieść jeden ząbek do góry czyli na max .dolny rowek bo tam jest jak nie było nic zmieniane trzy rowki , natomiast powietrza sam sobie zaśsie tyle ile mu będzie potrzeba ,reszta to już dostrojenie iglicą składu mieszanki (na śrubokręt) POWODZENIA :D
Jeden Człowiek nie zmieni Świata, ale jeden Człowiek może przekazać informację...
która zmieni Świat."
D. Icke
tel. 510-081-953
Awatar użytkownika
kaktus
Zwykły forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 18 października 2009, 20:20
Motocykl: Transalp 600
Lokalizacja: Chełm

Re: Silnik komar jajko tuning jak to zrobić ?

Post autor: kaktus »

To już silnik zabytkowy raczej szkoda psuć , ale ja kiedyś w romecie kręciłem silnik aż się zaczął przegrzewać ale na żwirze kołem zakręcał :) . Najprościej głowicę zeszlifować, zatoczyć 1...1,5mm i but wyraźnie wyczuwalny , ja jeszcze modyfikowałem kanały rozwiercałem gaźnik i doloty w cylindrach miałem jeszcze wstawić zawór przed gaźnikiem jak w wyczynowych rotaxach ale nie wiedziałem skąd wziąć, dziś widziałem takie w piłach , ale jak wspomniałem w końcu zacznie sie problem chłodzenia silnika.
Transalp 600
Yarkom
Zwykły forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: środa, 2 listopada 2011, 11:51
Motocykl: HONDA VT700 C SHADOW

Re: Silnik komar jajko tuning jak to zrobić ?

Post autor: Yarkom »

Trochę żartem:
Przypomina mi się opowieść kolegi ze studiów jak przyspieszył swojego komara. Otóż zatankował go benzyną 120 oktanową (lotniczą) mówił że rozpędził go prawie 2x szybciej niż zwykle komary jeździły, niestety domu na piechtę wrócił bo silnik nie przeżył tego nie wysypał mu się na asfalt.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat”