MZ Trophy ze złomu

Rycerze motocyklizmu.
dex
Zwykły forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek, 8 października 2007, 18:54
Motocykl: XTZ 750 ST i Toffik
Lokalizacja: Warszawa/Zamość

Mz ES 250/2 Trophy

Post autor: dex »

Złom MZ ES 250/2 Trophy, niestety bez papierów :(
Wygrzebałem (ojciec dał mi cynk) na złomie prawie kompletnego Tropik-a. To w długą, jako że mam 1km do tegoż złomu to byłem tam po 10 minutach od telefonu. I faktycznie, niemal kompletna MZ, w stanie całkeim niezłym, jak na złom... Dogadałem się z ElPawello i na spółkę zanabyliśmy to co na zdjęciu poniżej


Obrazek


Rok produkcji 1971, wiec wydaje mi się że to dobry temat na opis ;)
Jak widać brakuje jedynie siedzeń i lewej blachy. Chromy oczywiście do odnowienia, ale lakier wyglada na oryginalny i w całkiem dobrym stanie. Nie zaobserwowałem nigdzie wżerów. Wał się obraca, ale coś popiskuje w górnym położeniu tłoka. Silnik w 100% kompletny. Jest wkręcona swieca, więc jest szansa że cylinder nie zardzewiał (mocno). Acha, niestety licznik i plastikowa ramka reflektora są rozbite... Suwak gazu w 100% sprawny jeszcze z linką, wszystko chodzi, tylko brak gumy. Obie kalmki i dżwigienka ssania całe... Instalacja poza aku wydaje się być kompletna.
Rozbite szkiełko tylnej lampy, ale nawet żarówki sa na miejscu :) Na kierownicy są dwa przełączniki, więc albo była wyposażona w kierunki, albo to czyjaś radosna twórczość, albo muszę zasiegnąć lektury i prześledzić kable od czego drugi :D Więcej zdjęć wkleję jak tylko zdejmę ją z przyczepki. Mam na to ochotę, wiec może jeszcze dzisiaj to zrobię i zdejmę głowicę. Proszę o ocenę "złomu" i ewentualne kontakty do wszystkich którzy mogą mieć jakieś części do tropika.
Awatar użytkownika
Fido
Zwykły forumowicz
Posty: 2231
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2007, 10:49
Motocykl: Ten ze zdjęcia
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Tylko pogratulować.
W takim stanie na złomie i w dodatku kompletna.
Brawo. Sam bym to łyknął.
Żaba
Zwykły forumowicz
Posty: 1341
Rejestracja: wtorek, 20 lutego 2007, 22:06
Lokalizacja: gm. Narol

Post autor: Żaba »

To pewnie od Mikołaja taki prezent :wink:
Ze też ludzie wywożą takie prawie kompletne motocykle na złom :shock:
Weż kwit ze złomu na zakup tego motru, będziesz mógł ją zarejestrować na żółte blachy.
Ostatnio zmieniony piątek, 7 grudnia 2007, 20:03 przez Żaba, łącznie zmieniany 1 raz.
Free Rider
irbit

Post autor: irbit »

Żaba pisze:Ze też ludzie wywożą takie prawie kompletne motocykle na złom :shock:
nie rozumie takich ludzi :arrow: to czysta durnota
dex
Zwykły forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek, 8 października 2007, 18:54
Motocykl: XTZ 750 ST i Toffik
Lokalizacja: Warszawa/Zamość

Post autor: dex »

Jedyny kwitek jaki mam, to paragon zakupu "złom części samochodowych" na kwotę 250zł, bo tyle za nią zapłaciłem. A więcej fotek oczywiście wrzucę, jak tylko zrobię. Dzisiaj nie dałem rady, ale jutro o tym pomyślę, mam ochotę zdjać głowicę i zalać silnik ropą... A to zdjęcie wyżej zrobiłem na złomie. Nawet na stopce stała :D
Żaba
Zwykły forumowicz
Posty: 1341
Rejestracja: wtorek, 20 lutego 2007, 22:06
Lokalizacja: gm. Narol

Post autor: Żaba »

Wybierz się jeszcze raz na złom i niech Ci wypiszą fakturę, to będzie w przyszłości podstawa do zarejestrowanie motóra :D Niech na fakturze napiszą marke i numer ramy chociaż. Za złom zapłaciłeś - łaski Ci nie robią.

Mam fotki troszke nowszego Tropika:
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 7 grudnia 2007, 20:07 przez Żaba, łącznie zmieniany 1 raz.
Free Rider
Awatar użytkownika
Piotrek
Zwykły forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: czwartek, 15 listopada 2007, 16:49
Lokalizacja: BTE
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

irbit pisze:
Żaba pisze:Ze też ludzie wywożą takie prawie kompletne motocykle na złom :shock:
nie rozumie takich ludzi :arrow: to czysta durnota

Nie dla kazdego ten motocykl przedstawia wartosc wieksza niz kasa jaka za niego dostanie na zlomie.
Menel: http://change.menelgame.pl/change_please/6042900/ kliknij, dasz mi kilka gr:)
ElPawelloo

Post autor: ElPawelloo »

Z racji warunków bytowo-lokalowych tropik jest u mnie w garażu. Dodam tylko dla ciekawostki, że przyjechał tam na własnych kołach :)

Obiecane fotki -mało ich bo ciemno i zimno :


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Fido
Zwykły forumowicz
Posty: 2231
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2007, 10:49
Motocykl: Ten ze zdjęcia
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Kutwa mać, daj adres tego złomu z tymi rodzynkami.Może cuś tam jeszcze ciekawego znajdę.
Awatar użytkownika
Piotrek
Zwykły forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: czwartek, 15 listopada 2007, 16:49
Lokalizacja: BTE
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

A co bedzie z dokumentami?
Menel: http://change.menelgame.pl/change_please/6042900/ kliknij, dasz mi kilka gr:)
dex
Zwykły forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek, 8 października 2007, 18:54
Motocykl: XTZ 750 ST i Toffik
Lokalizacja: Warszawa/Zamość

Post autor: dex »

Gdyby cię Fido interesowała, to stała tam jeszcze cała jawka 50 mustang... :D
A złom mieści się na karolówce w Zmc... warto czasem zajżeć jak widać :D
Niestety z dokumentami to tak jak pisałem wcześniej... tylko paragon zakupu 250kg złomu...
Przy okazji, poszukuję wszelkiej literatury odnośnie MZ Trophy, jakieś zdjecia, cokolwiek. I kupię siedzenia oraz boczek lewy do tegoż modelu ;) Za wszelkie informacje będę niezmiernie wdzieczny.
Żaba
Zwykły forumowicz
Posty: 1341
Rejestracja: wtorek, 20 lutego 2007, 22:06
Lokalizacja: gm. Narol

Post autor: Żaba »

dex pisze: Niestety z dokumentami to tak jak pisałem wcześniej... tylko paragon zakupu 250kg złomu...
Faktury nie wziąłeś? Może się przydać kiedyś przy rejestracji.

Odnośnie literatury, to ta książka może Cię zainteresuje?
http://www.allegro.pl/item282904691_mot ... toria.html
Free Rider
Awatar użytkownika
Fido
Zwykły forumowicz
Posty: 2231
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2007, 10:49
Motocykl: Ten ze zdjęcia
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Żaba, Ty już powinieneś mieć tyle pochwał że ledwo by można było zobaczyć twoje posty.

Uczynny z ciebie gość.To dopiero prawdziwy motórzysta.I doradzi, i pomoże. :santa:
wally

Post autor: wally »

przy dobrej checi sprzedawcy da sie zrobic fakture do paragonu, ja nigdy w sobie takich checi nie znalazlem ale moze na tym zlomie .... ;)
dex
Zwykły forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek, 8 października 2007, 18:54
Motocykl: XTZ 750 ST i Toffik
Lokalizacja: Warszawa/Zamość

Post autor: dex »

Jeśłi mam paragon, to zgodnie z przepisami, mogę sie zwrócić o fakturę w dowolnym momencie, byle przed upływem chyba 2 m-cy, czy jakuś tak... i tu się zaczynają ALE
1. Na kogo mieliby ja wystawić( bo na osobę fizyczna chyba nie można... chyba)
2.Przypuszczam że jedyne co na fakturze mi napiszą to to samo co na paragonie, czyli złom, bo pewnie motór pochodzi z "różnych" żródeł
3.Nie bardzo mam czas się tam pofatygować, a i nie myslę o tym za często... jakoś dużo na głowie ostatnio ;)

Żaba dzieki za link. Piękna ta jaskółka z okładki. Do takiego, lub choć trochę zblizonego stanu tą doprowadzić... mażenie :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weteran”