O GoldWingu słów kilka

Nasze maszyny. Tyle z nich radości i tyle problemów...
Awatar użytkownika
manson
K.B.M.
Posty: 1057
Rejestracja: środa, 29 września 2010, 08:15
Motocykl: HONDA VTX1300 2006r.
Lokalizacja: Zamość

Re: O GoldWingu słów kilka

Post autor: manson »

Pustynny GL - pewnie z MAD MAXA
Załączniki
GL.jpeg
nawet tysiącmilowa podróż
zaczyna się od jednego kroku.
602300313
rathil
Zwykły forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2016, 10:53
Motocykl: Suzuki

Re: O GoldWingu słów kilka

Post autor: rathil »

Kto się podejmie wykonania repliki? :D
Awatar użytkownika
Wiatr w Polu
Zwykły forumowicz
Posty: 1618
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 11:41

Re: O GoldWingu słów kilka

Post autor: Wiatr w Polu »

Miałem wczoraj niewątpliwą przyjemność zażyć przejażdżki na GL 1200. Przesiadka z golasa na Goldasa, to jak przejście w inny stan świadomości. Wszystko jest inne. Zacznijmy od tego, że przez lata jeżdżąc nakedami przywykłem, że prędkość, jak i przyśpieszenie odczuwam całym ciałem, jako mniej lub bardziej wzrastający napór powietrza. Na Gold Wingu wzrastającą prędkość widzę na prędkościomierzu i trochę odczuwam poprzez wzrost obrotów silnika. Ale to wszystko bardzo płynnie, wygodnie, żeby nie powiedzieć komfortowo. 170 na "budziku", a ja z uchyloną szybką kasku mknę autostradą jak na latającym dywanie. Szyba w goldasie wcale nie jest za wysoka. Ja, choć niskiego wzrostu, na jezdnię patrzę nad szybą, a nie przez nią. Mimo to doskonale chroni motocyklistę. Żadnych zawirowań odrywających się strug powietrza i łomotania tychże w kask. Leciutki ruch powietrza odczuwam jedynie gdzieś z tyłu. Jakby nieznacznie, delikatnie wiało w plecy. Bardzo elastyczny silnik. Biegi może nie wchodzą tak gładko, ale kultura pracy jednostki napędowej mnie zaskoczyła. Hamulce nadspodziewanie dobre. Trochę się obawiałem zakrętów, a może bardziej swoich reakcji w zakrętach, bo to przecież kredens. Wiele ich nie było, bo autostrada, ale na "ślimakach" wjazdu i zjazdu z autostrady doświadczyłem, że jest tak samo jak z każdym innym motocyklem, choć zupełnie inaczej (przyznacie, że precyzyjnie wyjaśniłem różnicę :D)
Dodam jeszcze, jadąc te 140-170, spodziewałem się, że kolega, który pomykał moim Vmaxem śmignie zaraz koło mnie i wyprzedzi, jak bym jechał rowerem, a tu nic z tych rzeczy. Później się okazało, że nie mógł wyjść poza 140 km/h, bo własny kask chciał go paskiem udusić (taki z szybką, bez "szczęki"). Należało się zamienić nie tylko motocyklami, ale i kaskami.
Wojownik musi czuć zapach wojny, musi wiedzieć, że jest potrzebny. W czas pokoju tylko dudnienie KODO jest zwiastunem błogosławieństwa Cesarza do wymarszu na bój.
Awatar użytkownika
manson
K.B.M.
Posty: 1057
Rejestracja: środa, 29 września 2010, 08:15
Motocykl: HONDA VTX1300 2006r.
Lokalizacja: Zamość

Re: O GoldWingu słów kilka

Post autor: manson »

http://motoryzacja.interia.pl/motofani/ ... ed-gallery" onclick="window.open(this.href);return false;
nawet tysiącmilowa podróż
zaczyna się od jednego kroku.
602300313
ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle”