Nowy Wiatrowy

Nasze maszyny. Tyle z nich radości i tyle problemów...
Awatar użytkownika
Wiatr w Polu
Zwykły forumowicz
Posty: 1618
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 11:41

Nowy Wiatrowy

Post autor: Wiatr w Polu »

Jak w temacie
Załączniki
DSC_9402.JPG
Wojownik musi czuć zapach wojny, musi wiedzieć, że jest potrzebny. W czas pokoju tylko dudnienie KODO jest zwiastunem błogosławieństwa Cesarza do wymarszu na bój.
Awatar użytkownika
BociekPL
Zwykły forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2017, 08:08
Motocykl: Suzuki GS500 SF
Lokalizacja: RLU

Re: Nowy Wiatrowy

Post autor: BociekPL »

no wreszcie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
hans
Zwykły forumowicz
Posty: 996
Rejestracja: piątek, 26 listopada 2010, 10:48
Motocykl: xj600
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy Wiatrowy

Post autor: hans »

Wiaterku jak wrażenia po jeździe nowym we maksem ?
"Nie walcz z idiotami, mają przewagę liczebną"
Paulo Coelho
Awatar użytkownika
Wiatr w Polu
Zwykły forumowicz
Posty: 1618
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 11:41

Re: Nowy Wiatrowy

Post autor: Wiatr w Polu »

Może właśnie o wrażeniach i doświadczeniach... Na trasie z Tarnowa, do miejsca zamieszkania (głównie autostradą) wygląda na to, że można z każdego biegu i prędkości zrobić wszystko. Przy wyprzedzaniu, odkręcenie ze 120, na piątce uślizg tylnej opony złapałem - to chyba wystarczy w kwestii osiągów i możliwości. Poza tym jest dla mnie niestety za wysoki i siedzenie za szeroki (kiepskie podparcie mam). Sylwetka za kierownicą nawet wygodniejsza niż w MT-01, ale przy zatrzymaniu nogi chce się postawić właśnie tam, gdzie są podnóżki. Trzeba nogi jeszcze szerzej rozstawić (ale skąd tych nóg tyle wziąć?), albo celować przed podnóżki, albo za. Rozkładanie stopki też ciekawe. W MT trzeba było trafić piętą między podnóżek i dźwignię zmiany biegów - szło mi to bardzo dobrze. Tutaj trzeba szukać za podnóżkiem i lepiej palcami, bo jak piętą chce się stopkę rozłożyć, to nogawką można o podnóżek zahaczyć. Trochę to skomplikowanie brzmi, ale tak jest. Na koniec najważniejsze dwie sprawy: Nie mam koncepcji spakowania na ten motocykl czegokolwiek - ale to się da ogarnąć. Druga sprawa, to spalanie i pojemność zbiornika paliwa. Krótko mówiąc: zbiornik mały, a spalanie duże. Trzeba kontrolować ilość przejechanych kilometrów i wiedzieć, gdzie najbliższa stacja. A poza tym jest oczywiście bardzo fajnie :)
Wojownik musi czuć zapach wojny, musi wiedzieć, że jest potrzebny. W czas pokoju tylko dudnienie KODO jest zwiastunem błogosławieństwa Cesarza do wymarszu na bój.
Awatar użytkownika
Norek
Moderator K.B.M.
Posty: 649
Rejestracja: poniedziałek, 27 czerwca 2011, 21:13
Motocykl: BMW R1200 GS ADVENTURE 2006r.
Lokalizacja: Zamość

Re: Nowy Wiatrowy

Post autor: Norek »

Ładniutki, gratuluję zakupu i niech dobrze służy. A i szybkę trza bo za dużo wiatru będzie. :wink: :wink:
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój anioł stróż może lecieć.
501686006
Wielki Brat
Zwykły forumowicz
Posty: 2808
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 08:39
Motocykl: FJR 1300

Re: Nowy Wiatrowy

Post autor: Wielki Brat »

Czyli nowy V-Max nie zmienił swego charakteru i nadaje się bardziej na tor niż do normalnego użytkowania?
Awatar użytkownika
Wiatr w Polu
Zwykły forumowicz
Posty: 1618
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 11:41

Re: Nowy Wiatrowy

Post autor: Wiatr w Polu »

Nie wiem, czy na tor by się nadawał, bo to jednak cruiserowskie podwozie. Na pewno nadaje się do startów na 1/4 mili :D Póki co, (choć wygodny) nie widzę go w dalekich wyjazdach, jak na Krym, czy do Chorwacji. Myślę, że najbardziej nadaje się do jednodniowych wypadów w Bieszczady lub na Roztocze. Tu dodam, że w przeciwieństwie do poprzedników, obecny Vmax w zakrętach spisuje się nienagannie.
Wojownik musi czuć zapach wojny, musi wiedzieć, że jest potrzebny. W czas pokoju tylko dudnienie KODO jest zwiastunem błogosławieństwa Cesarza do wymarszu na bój.
Awatar użytkownika
cykuś
Zwykły forumowicz
Posty: 661
Rejestracja: piątek, 6 kwietnia 2007, 18:52
Motocykl: V MAX EGLI
Lokalizacja: Bełżec

Re: Nowy Wiatrowy

Post autor: cykuś »

Fajny :twisted:
Mechanika Pojazdowa, Motocyklowa. Bełżec Tel 502-655-652
Awatar użytkownika
Wiatr w Polu
Zwykły forumowicz
Posty: 1618
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 11:41

Re: Nowy Wiatrowy

Post autor: Wiatr w Polu »

Pracując intensywnie nad tematem obniżenia motocykla oraz mocowania bagażu, trafiłem przypadkiem na rozwiązanie problemu, o którym myślałem, że jest nie do przeskoczenia. Okazuje się, że występuje coś takiego, jak dodatkowy zbiornik paliwa (w akcesoriach). Montuje się go tak, że nawet go nie widać, a pozwala zatankować 25 litrów benzyny. Kto wie? może nawet na 200 km wystarczy ;)
Wojownik musi czuć zapach wojny, musi wiedzieć, że jest potrzebny. W czas pokoju tylko dudnienie KODO jest zwiastunem błogosławieństwa Cesarza do wymarszu na bój.
Wielki Brat
Zwykły forumowicz
Posty: 2808
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 08:39
Motocykl: FJR 1300

Re: Nowy Wiatrowy

Post autor: Wielki Brat »

Dość ciekawy i obrazowy opis tej maszyny znalazłem tutaj:

http://motocykle.onet.pl/testy/yamaha-v ... nika/gsxy4" onclick="window.open(this.href);return false;
manson
K.B.M.
Posty: 1053
Rejestracja: środa, 29 września 2010, 08:15
Motocykl: HONDA VTX1300 2006r.
Lokalizacja: Zamość

Re: Nowy Wiatrowy

Post autor: manson »

Jednym słowem ,,WIATROŚMIG" :wink:
nawet tysiącmilowa podróż
zaczyna się od jednego kroku.
602300313
Awatar użytkownika
hans
Zwykły forumowicz
Posty: 996
Rejestracja: piątek, 26 listopada 2010, 10:48
Motocykl: xj600
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy Wiatrowy

Post autor: hans »

Przy takim silniku pytanie o spalanie wydaje się być nie na miejscu (wiadomo że nie więcej niż w baku) ale może podzielisz się częstotliwością tankowania? A jakbyś robił test spalania długodystansowy na A4 to zapraszam w Legnicy :)
"Nie walcz z idiotami, mają przewagę liczebną"
Paulo Coelho
Awatar użytkownika
Wiatr w Polu
Zwykły forumowicz
Posty: 1618
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 11:41

Re: Nowy Wiatrowy

Post autor: Wiatr w Polu »

Będę robił pomiary. Pierwsze doświadczenia na autostradzie pokazują, że po 130 km włącza się rezerwa. Nie wiem jednak, ile tej rezerwy, bo tankowałem 10 litrów z kanistra i chyba nie do pełna. Z kanistra, bo przecież przy autostradach nie ma stacji benzynowych. Chwilowo nie jeżdżę, to nie pobadam dalej. Siedzenie poszło do przeróbki, znalazłem też otwory montażowe do mocowania bagażnika i stelaży pod kufry. Bagaż, to ważna rzecz. Jak zrobię testy spalania, nie omieszkam napisać.
Wojownik musi czuć zapach wojny, musi wiedzieć, że jest potrzebny. W czas pokoju tylko dudnienie KODO jest zwiastunem błogosławieństwa Cesarza do wymarszu na bój.
Awatar użytkownika
kaktus
Zwykły forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 18 października 2009, 20:20
Motocykl: Transalp 600
Lokalizacja: Chełm

Re: Nowy Wiatrowy

Post autor: kaktus »

Wiatr w Polu pisze: Okazuje się, że występuje coś takiego, jak dodatkowy zbiornik paliwa (w akcesoriach). Montuje się go tak, że nawet go nie widać, a pozwala zatankować 25 litrów benzyny. Kto wie? może nawet na 200 km wystarczy ;)
A ja myślałem że mój transalp ma mały zbiornik nawet ostatnio się wkurzałem bo po przejechaniu 280 kilometrów wolałem profilaktycznie zatankować.
No ale wiadomo za bajery się płaci gdzie trampkowi do v-maxa :D
Ciekawostka doczytałem że nowy V-max przy wygłupach łyknie 22 litry ! :shock:
Transalp 600
Awatar użytkownika
Wiatr w Polu
Zwykły forumowicz
Posty: 1618
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 11:41

Re: Nowy Wiatrowy

Post autor: Wiatr w Polu »

kaktus pisze: Ciekawostka doczytałem że nowy V-max przy wygłupach łyknie 22 litry ! :shock:
Też to czytałem. I to podobno prawda. Ale pomiary "w górę", czyli na pałowanie i maksymalne zużycie nie mają sensu. I to w żadnym motocyklu. Przecież można stówą na jedynce przejechać 50 km i prawie każdy bak będzie pusty (jeśli silnik nie zatarty) :D
Wojownik musi czuć zapach wojny, musi wiedzieć, że jest potrzebny. W czas pokoju tylko dudnienie KODO jest zwiastunem błogosławieństwa Cesarza do wymarszu na bój.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle”