Projektuję mebel dla YAMAHY :)

Pogadajmy jak motocyklista z motocyklistą...
Awatar użytkownika
Kora
Zwykły forumowicz
Posty: 217
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 20:57
Motocykl: Yamaha FZ6
Lokalizacja: Steniatyn / Zamość / Łódź

Projektuję mebel dla YAMAHY :)

Post autor: Kora »

Cześć i czołem!

Będąc studentką ASP, na kierunku wzornictwo przemysłowe, trafił mi się bardzo ciekawy temat pracy semestralnej! Firma YAMAHA zleciła mojej grupie zaprojektowanie mebla / mebli do salonu stworzonego w duchu motocyklowym YAMAHY
A że taką jedną YAMASZKĘ mam w garażu to ja jak najbardziej jestem za!
Na początku pracy nad projektem chciałabym zgromadzić jak najwięcej informacji, dlatego proszę o opinie i odpowiedzi

1. Dlaczego motocykliści spośród różnych marek wybierają motocykle YAMAHY?
2. Co wyróżnia motocykle YAMAHY? Walory estetyczne?
3. Jakieś pomysły na mebel???
4. Jak stworzyć rynek zbytu dla mebli YAMAHA? Gdzie można by było promować meble aby motocykliści chętnie je nabywali??

Za wszelkie swobodne, innowacyjne, twórcze pomysły i sugestie ŚLICZNIE DZIĘKUJĘ!!
Kto wie, może stworzę projekt, na bazie pomysłu kogoś z Was??
Awatar użytkownika
kaktus
Zwykły forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 18 października 2009, 20:20
Motocykl: Transalp 600
Lokalizacja: Chełm

Re: Projektuję mebel dla YAMAHY :)

Post autor: kaktus »

Nie łatwe zadanie bo ja wolę Hondę :) a na realnie to przynajmniej logo Yamahy z kamertonów nadaje sie na talerz wręcz bez przeróbki :) Muszę przyznać że styliści Yamachy postarali się o wygląd bo np. Wild Star to dla mnie najładniejszy silnik udający klasyka jednocześnie projektanci coś mocno skopali bo jak taki wielki silnik może nie mieć basu :?: porównuję dźwięk do kawasaki Vulcan gdzie zawsze nie wiem czy to burza idzie czy kolega jedzie :) :) :)
Transalp 600
wally
Zwykły forumowicz
Posty: 397
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 17:48

Re: Projektuję mebel dla YAMAHY :)

Post autor: wally »

sporo osób kojarzy Yamahę bardziej z produkcji instrumentów muzycznych "bez duszy"

http://pl.yamaha.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kaktus
Zwykły forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 18 października 2009, 20:20
Motocykl: Transalp 600
Lokalizacja: Chełm

Re: Projektuję mebel dla YAMAHY :)

Post autor: kaktus »

Bez duszy ? myślałem że to prekursor w dziedzinie instrumentów z ciekawości wpisałem fortepian yamaha cena ? i pierwsza oferta 519800.00 zł cena bezduszna ale dźwięk musi być dobry :) Ostatnio brzdąkałem na yamaha keyboard z polifonią za 1500zł i byłem w wielkim szoku jak potrafi realnie naśladować pianino nie mówiąc już o dźwiękach elektronicznych .
Wracając do tematu może meble w kształcie instrumentów :D coś znalazłem :D :D :D
Obrazek
Obrazek
Transalp 600
wally
Zwykły forumowicz
Posty: 397
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 17:48

Re: Projektuję mebel dla YAMAHY :)

Post autor: wally »

Yamaha kiedyś, nie wiem jak teraz wiodła prym w produkcji instrumentów bez duszy zasilanych prądem :)
Miałem dwa kontakty z motocyklem Yamaha - pierwszy i ostatni ;)
Jeśli chodzi o meble chciałbym barek na alkohol, połączenie części motocyklowych, szlachetnego drewna, szkła i chromu dyskretnie podświetlony ledami ze sterowaniem pilotem zmieniającym kolory ;)
Awatar użytkownika
Wiatr w Polu
Zwykły forumowicz
Posty: 1618
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 11:41

Re: Projektuję mebel dla YAMAHY :)

Post autor: Wiatr w Polu »

Ad. 1 Yamaha, drugi producent motocykli na świecie, ma przynajmniej dwa kultowe motocykle. I temu chyba nikt nie zaprzeczy: V-max - owiany złą sławą zawadiacki motocykl dla twardzieli (pozdrawiamy Cykusia) oraz wykręcony i ostry ponad przyzwoitość R1. Jest też sporo motocykli bardzo rozpoznawalnych, choćby virago 535 - z tego co gdzieś czytałem, produkowany na pewno nie najdłużej, ale za to w największej liczbie lekki chopper (do kultowych pewnie jednak się nie zalicza, ale rozpoznawalnych na pierwszy rzut oka). Do rozpoznawalnych i ładnie dopracowanych należą też wszelkie "stary" oraz wiele innych.

Ad. 2 Yamahy wyróżniają się na pewno perfekcyjnym wykończeniem i zawsze dopracowanym i konsekwentnym designem (czyt. dizajnem) - jako przykład podam choćby roadlinera 1900. ale jeśli się przyjrzeć innym modelom, to również można zobaczyć, że nie jest to zestawienie części wziętych z półki, tylko przemyślany koncept.

Ad. 3 Brak pomysłu. To coś dla absolwentów ASP ;)

Ad. 4 Też nie mam pomysłu. To coś dla handlowców.
Wojownik musi czuć zapach wojny, musi wiedzieć, że jest potrzebny. W czas pokoju tylko dudnienie KODO jest zwiastunem błogosławieństwa Cesarza do wymarszu na bój.
Awatar użytkownika
Kora
Zwykły forumowicz
Posty: 217
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 20:57
Motocykl: Yamaha FZ6
Lokalizacja: Steniatyn / Zamość / Łódź

Re: Projektuję mebel dla YAMAHY :)

Post autor: Kora »

Konkurs dla YAMAHY został rozstrzygnięty! Zostałam laureatką konkursu ze zwycięskim projektem wolnostojącego wieszaka dla motocyklisty :jupi:
Projekt zostanie wykonany w formie prototypu, w przypadku odniesienia sukcesu, będzie produkowany na większą skalę. :D

Wieszak Rack jest odpowiedzią na potrzebę motocyklisty - przechowywanie odzieży motocyklowej.
Wieszak ten to układ trzech rurek, które we frontalnym widoku są bezpośrednim nawiązaniem do logo firmy YAMAHA. Inspiracją dla projektu stał się też splot chromowanych rurek, nieodzowny element budowy każdego motocykla. Dlatego też materiałem wykonawczym są metalowe rurki pokryte chromem, w jednej z wersji projektu jest to karbon - bardzo popularny materiał w motoryzacji.
Minimalistyczna forma wieszaka pasuje do wnętrz mieszkalnym jak i salonów motocyklowych. Jest to praktyczny i funkcjonalny sposób przechowywania odzieży motocyklowej w sezonie - wtedy gdy jest używana. Prosty sposób składania pozwala transportować lub przechowywać wieszak, gdy nie jest potrzebny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do konkursu zgłosiłam również inny projekt wieszaka, inspirowany kamertonami widocznymi w logo firmy YAMAHA jak i klasycznym stylem retro charakterystycznego dla linii Sports Heritage :wink:

Obrazek

Dziękuję za Wasze wypowiedzi, podpowiedzi i sugestie! Bardzo się przydały w procesie projektowym :D
[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images45.fotosik.pl/281/2253a276f724614c.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
hans
Zwykły forumowicz
Posty: 996
Rejestracja: piątek, 26 listopada 2010, 10:48
Motocykl: xj600
Lokalizacja: Wrocław

Re: Projektuję mebel dla YAMAHY :)

Post autor: hans »

Nikt nie wątpił że Twój projekt będzie najlepszy, gratulacje.
"Nie walcz z idiotami, mają przewagę liczebną"
Paulo Coelho
Awatar użytkownika
Norek
Moderator K.B.M.
Posty: 649
Rejestracja: poniedziałek, 27 czerwca 2011, 21:13
Motocykl: BMW R1200 GS ADVENTURE 2006r.
Lokalizacja: Zamość

Re: Projektuję mebel dla YAMAHY :)

Post autor: Norek »

No i fajnie, gratulacje teraz salon Yamahy powinien Ci pozwolić wybrać motocykl za free dla Ciebie :wink: :wink:
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój anioł stróż może lecieć.
501686006
Awatar użytkownika
Kora
Zwykły forumowicz
Posty: 217
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 20:57
Motocykl: Yamaha FZ6
Lokalizacja: Steniatyn / Zamość / Łódź

Re: Projektuję mebel dla YAMAHY :)

Post autor: Kora »

Salon YAMAHY pozwolił mi jedynie wybrać gadżety firmowe o wartości 1000 pln :P :faja:
[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images45.fotosik.pl/281/2253a276f724614c.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
Fido
Zwykły forumowicz
Posty: 2231
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2007, 10:49
Motocykl: Ten ze zdjęcia
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: Projektuję mebel dla YAMAHY :)

Post autor: Fido »

Gratuluję pomysłu i zwycięstwa w konkursie.
Brawo Kora :wink:
Awatar użytkownika
hans
Zwykły forumowicz
Posty: 996
Rejestracja: piątek, 26 listopada 2010, 10:48
Motocykl: xj600
Lokalizacja: Wrocław

Re: Projektuję mebel dla YAMAHY :)

Post autor: hans »

Czytam ścigacz.pl i zobaczcie pierwszą grafikę :D
http://www.scigacz.pl/Meble,zaprojektow ... 27077.html
Jeszcze raz gratulacje Kora.
"Nie walcz z idiotami, mają przewagę liczebną"
Paulo Coelho
tons
Zwykły forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: środa, 24 października 2012, 13:28
Motocykl: YAMAHA MT-03
Lokalizacja: Wożuczyn Cukrownia/ Zamość

Re: Projektuję mebel dla YAMAHY :)

Post autor: tons »

GRATULACJE :mrgreen: :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na luzie”