docieranie crossa

karool7774

docieranie crossa

Post autor: karool7774 »

Witam! jak sie dociera crossy?? dodam ze chodzi mi o yamaha yz250 2t;]
pozdro :D
Awatar użytkownika
BART
Zwykły forumowicz
Posty: 209
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2008, 17:29
Motocykl: CBR 1100 xx , Honda XL 600 R, WSK 175
Lokalizacja: Łaszczów/Zamość

Post autor: BART »

Tak samo jak inne dwusuwy , czyli bogatsza mieszanka w olej i spokojna jazda
Motocykl = życie
karool7774

Post autor: karool7774 »

ile trzeba wyjeździć zbiorników?? :P
Awatar użytkownika
BART
Zwykły forumowicz
Posty: 209
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2008, 17:29
Motocykl: CBR 1100 xx , Honda XL 600 R, WSK 175
Lokalizacja: Łaszczów/Zamość

Post autor: BART »

musisz przejechać delikatnie bez szaleństw ponad 500 km , najlepiej jak bys wrzucił temat na Warsztat , tam tez Ci dokładniej poradzą
Motocykl = życie
Awatar użytkownika
Fido
Zwykły forumowicz
Posty: 2231
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2007, 10:49
Motocykl: Ten ze zdjęcia
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Temat przeniosłem do tego działu bo tu bardziej pasuje.
michal_dh
Zwykły forumowicz
Posty: 193
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2007, 15:23
Lokalizacja: Zamość-Guciów

Post autor: michal_dh »

Nie piszcie takich durnot ze 500km ;) Powodzenia crossem zeby tyle zrobil :) Okolo 5 bakow na pcozatku pierwszy bak albo dwa na minerlanym a reszta na synentyku :) Jezdzisz spokojnie z uplywem przejezdzonych bakow odkrechasz mocniej byle nie przegrzewac ;)
Awatar użytkownika
Wiesiek222
Zwykły forumowicz
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2008, 15:12
Motocykl: XV 750 Virago
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Post autor: Wiesiek222 »

pytanie może mocno głupie... ale po co pierwszy bak na mineralnym?
michal_dh
Zwykły forumowicz
Posty: 193
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2007, 15:23
Lokalizacja: Zamość-Guciów

Post autor: michal_dh »

Aby bylo wieksze tarcie i sie lepiej dotarl. Na synetetyku bedziesz go docieral dluzej bo masz lepsze parametry, lepsze samrowanie.
Awatar użytkownika
Wiesiek222
Zwykły forumowicz
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2008, 15:12
Motocykl: XV 750 Virago
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Post autor: Wiesiek222 »

O widzisz, tego nie wiedziałem.
henio12323

Post autor: henio12323 »

kolega pytac jak docierac 2T. kumpel mówi że 2T sie dociera tak lejesz więcej oleju pyrkasz sobie po torze pełen bak. a potem juz dzida dotarty. ja jestem zwolennikiem dłuższego docierania. bo w sumie nic nie trace a jeżeli moge zyskac nieco większą żywotnosc to wole dłużej docierac. ja docieram tak 1 bak dosłownie pyrkanie bez gazu jedynie wysoki bieg jakas polna scieżka żeby nie było wysokich obrotów ale żeby jechac w miare szybko żeby miał dobre chłodzenie. drugi bak juz troche dodawac gazu ostrzej. 3 bak gaz normalnie ale krótka seria i odpoczynek i potem juz pełną moc mozna wyciskac. a co do tych moich 3 baków najważniejsze jest to żeby nie jechac motorem niedogrzanym ale jeszcze wazniejszą sprawą jest żeby moto nie przegrzac. taka moja teoria sam tak docierałem juz kilka sprzętów i zawsze dobrze wychodziło. a jeszcze co do mieszanki 1 pół baku lałem 1:15 potem prawie 1:20 reszte baków a normalnie jeżdze na mieszance 1;20 / 1:25 i jest dobrze :)
michal_dh
Zwykły forumowicz
Posty: 193
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2007, 15:23
Lokalizacja: Zamość-Guciów

Post autor: michal_dh »

henio12323 pisze:kolega pytac jak docierac 2T. kumpel mówi że 2T sie dociera tak lejesz więcej oleju pyrkasz sobie po torze pełen bak. a potem juz dzida dotarty. ja jestem zwolennikiem dłuższego docierania. bo w sumie nic nie trace a jeżeli moge zyskac nieco większą żywotnosc to wole dłużej docierac. ja docieram tak 1 bak dosłownie pyrkanie bez gazu jedynie wysoki bieg jakas polna scieżka żeby nie było wysokich obrotów ale żeby jechac w miare szybko żeby miał dobre chłodzenie. drugi bak juz troche dodawac gazu ostrzej. 3 bak gaz normalnie ale krótka seria i odpoczynek i potem juz pełną moc mozna wyciskac. a co do tych moich 3 baków najważniejsze jest to żeby nie jechac motorem niedogrzanym ale jeszcze wazniejszą sprawą jest żeby moto nie przegrzac. taka moja teoria sam tak docierałem juz kilka sprzętów i zawsze dobrze wychodziło. a jeszcze co do mieszanki 1 pół baku lałem 1:15 potem prawie 1:20 reszte baków a normalnie jeżdze na mieszance 1;20 / 1:25 i jest dobrze :)
Dokladnie tak ;) tylko ja leje na pierwszy bak minerala jeszcze potem dokladnei tak samo jak piszesz ;)
Awatar użytkownika
dario
Zwykły forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: piątek, 18 maja 2007, 15:18
Motocykl: Honda
Lokalizacja: Zamość

Post autor: dario »

Pyrkanie bez gazu na wysokim biegu to dla mnie lipa, dwusuw musi mieć minimum średni zakres obrotów.
Zgodzę się co do nie przegrzewania.
Poza tym różnica w docieraniu jest w zależności od tego czy to żeliwo, czy Nicasil.
henio12323

Post autor: henio12323 »

nie chodzi mi o 10% obrotów ale ja jeździłem pod granicą otwarcia zaworu wydechowego po prostu. i tak racja jeszcze czy nicasil czy żeliwo inaczej. nicasil siędociera duzo szybciej. jednak jak juz podkreśliłem mozliwe że tłok się dociera po pierwszym baku. znawcą nie jestem nie mam nawet jak sprawdzic czy sie wtedy dotarl czy nie. ale nic mi nie zaszkodzi wyjeździc 3 -4 baki wolniej. bez odkręcania manety do konca na długich prostych. W sumie nic nie trace a jak mam zyskac to wole się do tego zastosowac :D
Awatar użytkownika
moto-akcesoria
Zwykły forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 17 maja 2010, 15:05
Motocykl: Róźne ;)
Lokalizacja: Szczecin, Warszawa, Poznań, Bydgoszcz, Gdańsk
Kontakt:

Re: docieranie crossa

Post autor: moto-akcesoria »

Zastanawiałem się jakiś czas temu jak docierać 2T, a tu odpowiedź na tacy :) Dzięki!
  • Akcesoria motocyklowe, kaski, odzież, narzędzia, materiały eksploatacyjne
    Profesjonalna obsługa, wysoka jakość
    www.moto-akcesoria.pl
    ...dla ludzi z pasją
    Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Enduro,cross”