Neck Brace System - system chroniący szyję motocyklisty (2007r.)

Jaro
Zwykły forumowicz
Posty: 1178
Rejestracja: piątek, 23 lutego 2007, 18:54
Motocykl: YAMAHA FAZER
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Neck Brace System - system chroniący szyję motocyklisty (2007r.)

Post autor: Jaro »

BMW wprowadza Neck Brace System – system chroniący szyję motocyklisty.Fot. BMW

Obrazek


Kaski i protektory używane są przez właścicieli jednośladów dość powszechnie. Szyja i kark stanowią jednak do dziś stosunkowo poważną lukę w bezpieczeństwie. Wprawdzie obrażenia tej części ciała występują w wypadkach statystycznie rzadziej niż obrażenia innych części ciała, są jednak dla motocyklisty nieproporcjonalnie bardziej niebezpieczne.



System Neck Brace to lekka konstrukcja z włókien węglowych, kevlaru i tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym, pokryta częściowo miękką, amortyzującą uderzenia gąbką. Zabezpieczenie szyi zakłada się wokół niej podobnie jak kołnierz. System nie stanowi statycznego połączenia między kaskiem a częścią barkową, lecz spoczywa na tułowiu. Jego działanie widoczne jest wtedy, gdy kierowca poruszy głowę do przodu, do tyłu lub w bok: w normalnych warunkach zachowana jest wymagana swoboda ruchów, jednak możliwość zbyt mocnego odgięcia głowy w poszczególnych kierunkach. Jak myślicie przyjmie się taki bajer ?
Jeśli mężczyzna robi coś bardzo głupiego, to zawsze z motywów najszlachetniejszych.
Deletet

Post autor: Deletet »

no niedługo żeby się przejechać do sklepu trzeba będzie się szykować półtorej godziny :lol: zupełnie jak co poniektóre damy.

Niezły ten bajer. Przydał by się w aucie bo czasem jak się zdrzemnę to mi się łeb kiwa i później mnie szyja boli.
Awatar użytkownika
Stirlitz
Zwykły forumowicz
Posty: 469
Rejestracja: poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 20:42
Lokalizacja: Kraina Jezior

Post autor: Stirlitz »

zgadzam się ze Sruclem (?!) jeszcze parę lat i nie opłaci się pojechać kilka kilometrów do kumpla, bo mniej czasu zajmie dojście tam piechotą niż ubranie się we wszystkie gadżety.

mam tylko nadzieję, że nie będzie to kosztować zylion złotych, nie będzie przystosowane tylko do kasku marki BMW, który kosztuje odpowiednio więcej, bo ma dwa plastikowe mocowania do tego urządzenia i że nie będzie to kosztowało w stanach zylion złotych, a w polsce trzy zyliony 8)
[img]http://img264.imageshack.us/img264/3462/ptaki9wudw3tb4.gif[/img]
Motocyklem jeździć nie umiem, ale lubię.
Marek

Post autor: Marek »

Fajne. W trasie mozna zatrzymać się za potrzebą, wbić w ziemie i sobie wygodnie na tym usiąść. :D
(no dobra, ja też korzystam z toalet na stacjach)
Bondi

Post autor: Bondi »

Ale jesli to broni przed ruszaniem glowy takze do tylu to mnie sie nie przyda czesto jadac to
doslownie leze na baku dzis prujac z Chelma to zostawilem niezly slad na baku od skory.
Nie neguje ze nie jest potrzebne, zalezy do jakiej jazdy. Ponoc Kubica ma cos podobnego
dzieki czemu przy wypadku nie zlamal sobie karku widzieliscie jak pomimo tego szyja mu latala?
Awatar użytkownika
Stirlitz
Zwykły forumowicz
Posty: 469
Rejestracja: poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 20:42
Lokalizacja: Kraina Jezior

Post autor: Stirlitz »

w F1 jest itrochę inny patent
tutaj z tego co rozumiem możesz spokojnie ruszać głową, jednak to urządzenie zabezpiecza Cię w przypadku nagłego szarpnięcia lub wygięcia głowy ponad dopuszczalne granice
[img]http://img264.imageshack.us/img264/3462/ptaki9wudw3tb4.gif[/img]
Motocyklem jeździć nie umiem, ale lubię.
Bondi

Post autor: Bondi »

Nom jak juz gdzies pisalem i wszystko jasne dzieks stirlitz.
Speedarek
Zwykły forumowicz
Posty: 952
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 10:12
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Speedarek »

Powiem ze podoba mi sie to ale mialbym problem na wykladaniu sie na zakretach 8)
Nie ważne co masz pod dupą , ważne co masz nad nią .......
Agusia
Zwykły forumowicz
Posty: 569
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 20:55
Motocykl: HONDA MAGNA VF750C
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Agusia »

a mi sie nie podoba, nie ładne to :lol:
www.magna-tapicerstwo.prv.pl
Marek

Post autor: Marek »

Nekbrejki są już w sklepach, niestety cena...

http://holan.pl/pl/product/28/1736/BMW_ ... z_ochronny

A w tańszej wersji ;)

http://archi.inos.int.pl/db/item316509203_1.html

Obrazek
Wielki Brat
Zwykły forumowicz
Posty: 2808
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 08:39
Motocykl: FJR 1300

Post autor: Wielki Brat »

Kurcze, Robert, zmień ten swój opis bo to jakoś tak dziwnie ... Deleted :?: Przecież już się pogodziliśmy, mam nadzieję :?: :!:
Marek

Post autor: Marek »

Widziałem na ostatnim mototargu w wawie te "skromniejsze" zabezpieczenia. Wiele osób się im przyglądało z zaciekawieniem (ja też). Może pomysł chwyci.

Co do profilu R.:

No tak, Robert zmienił sobie nicka i opis na "użytkownik usunięty". Oczywiście nikt rmoteki nie usuwał, nikt nie kasował jego profilu. Zmienił sobie profil tak jak chciał - wolna wola.

Zawsze chętnie go powitamy na forum ponownie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYPOSAŻENIE”