Reaktywacja OUN na Ukrainie

Piękny region, wspaniali ludzie i fascynujące wydarzenia :)
Wielki Brat
Zwykły forumowicz
Posty: 2808
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 08:39
Motocykl: FJR 1300

Reaktywacja OUN na Ukrainie

Post autor: Wielki Brat »

Czym była dla Polaków Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) wielokrotnie pisano na tym forum.
Jak się okazuje tzw. ochotnicze bataliony (nikomu nie podlegające i przez nikogo nie kontrolowane) walczące z separatystami na wschodzie Ukrainy "działają" pod sztandarami tej zbrodniczej organizacji. A nasi "światli inaczej" politycy oraz część zidiociałego społeczeństwa popierają tych, którzy popełniają zbrodnie wojenne - patrz komunikat Amnesty International dot. wezwania władz w Kijowie do powstrzymania zbrodni wojennych popełnianych przez ochotniczy batalion Ajdar i rozliczenia winnych".
Poniżej link do filmu z działań takiej jednostki (patrz lewy górny róg):

http://www.wykop.pl/link/2249844/nagran ... zolnierza/" onclick="window.open(this.href);return false;
Wielki Brat
Zwykły forumowicz
Posty: 2808
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 08:39
Motocykl: FJR 1300

Re: Reaktywacja OUN na Ukrainie

Post autor: Wielki Brat »

Obszerne fragmenty artykułu ks.Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego napisanego z okazji, zaplanowanej na 17-18 grudnia, wizyty Prezydenta Ukrainy w Polsce.

Wizyta prezydenta Poroszenki nikogo nie dziwi. Jego kraj potrzebuje bowiem jak ryba wody wszechstronnej pomocy ze strony Europy, w tym także ze strony swego zachodniego sąsiada. Z ust ukraińskiego przywódcy z pewnością padną słowa „proszę” i „dziękuję”.

Byłoby jednak dobrze, aby padło też słowo „przepraszam”. Za co? Tak za zbrodnie dokonane przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów, Ukraińską Powstańczą Armię i SS Galizien, jak i za obecną gloryfikację tych organizacji. Czas i miejsce na takie przeprosiny są wręcz idealne. W tym bowiem roku obchodzimy 70. rocznicę drugiej fazy ludobójstwa, które po obok Wołynia objęło także Małopolskę Wschodnią (w tym też obecne Podkarpacie) i Lubelszczyznę. Łącznie do 1947 r. na tych tych terenach, obejmujących sześć dawnych województw, zginęło prawie 150 tys. Polaków, głównie chłopów (w tym też wielu nauczycieli i księży), oraz obywateli polskich innych narodowości.

W okolicach Tomaszowa Lubelskiego, Hrubieszowa i Lubaczowa znajduje się wiele masowych mogił. Tak Polaków i Żydów, jak i sprawiedliwych Ukraińców, którzy nie popierali opętańczej ideologii nacjonalistycznej i którzy próbowali ratować swoich sąsiadów. Wszystkich ich zamordowali banderowcy, nad których sotniami powiewały złowieszcze czerwono-czarne flagi. Te same, które znamy z obecnych relacji telewizyjnych ze Lwowa i Kijowa

Wspomniane mogiły leżą bardzo niedaleko od Lublina. Byłoby więc dobrze, aby prezydent Ukrainy, który będzie usilnie prosić Polskę o pieniądze, broń, żywność i lekarstwa, przybył tam choć na kilka chwil, aby zapalić znicze, złożyć kwiaty i pomodlić się za dusze ofiar zgładzonych w tak barbarzyński sposób przez jego rodaków. Byłby to wspaniały gest, prowadzący do przebaczenia i pojednania.

Byłoby także wspaniale, aby Petro Poroszenko zdobył się wreszcie na zdecydowane odcięcie się od ideologii Dmytro Doncowa, który zachęcał do stosowania w walce o niepodległość Ukrainy „twórczego terroru”, oraz na potępienie zbrodni Stepana Bandery i Romana Szuchewycza, których jeden z ukraińskich prezydentów, niechlubnej pamięci Wiktor Juszczenko ogłosił „bohaterami narodowymi”.

Czy prezydent Petro Poroszenko zdobędzie się na odwagę i dokona historycznych przeprosin? Czy też postąpi dokładnie odwrotnie, uciekając się do przemilczeń lub pokrętnych sformułowań i kłamstw głoszonych przez jego politycznych sojuszników, w tym zwłaszcza przez Partię Radykalną Ołeha Laszki, która współtworzy nowy rząd Arsenija Jaceniuka i która do parlamentu w Kijowie wprowadziła Jurija Szuchewycza, syna wspomnianego zbrodniarza?
Warto więc uważnie obserwować wizytę gościa z Ukrainy oraz słuchać tego, co powie lub ewentualnie przemilczy. Od tego bowiem będą w dużym stopniu zależeć dalsze relacje polsko-ukraińskie.
Awatar użytkownika
manson
Moderator K.B.M.
Posty: 1104
Rejestracja: środa, 29 września 2010, 08:15
Motocykl: HONDA VTX1300 2006r.
Lokalizacja: Zamość

Re: Reaktywacja OUN na Ukrainie

Post autor: manson »

• Komentarze z wizyty Poroszenko - Onet.pl

~Polak : A ja jako obywatel Polski nie zgadzam się na to, aby mój kraj wspierał Ukrainę, finansował ją i pomagał jej wejść do Unii. Czytając wypowiedzi innych internautów widzę, że wielu tak samo myśli jak ja. Dlaczego więc nasi posłowie głosują wbrew woli narodu ??? Dlaczego pan Komorowski działa wbrew woli wyborców ?? Jeszcze nie zapomnieliśmy rzezi jaką ukraińcy nam urządzili. Nie przeprosili jeszcze za ten mord. Może teraz jest moment, aby wielu ludzi przejrzało na oczy, że niektórzy rządzący ukraińcy działają wbrew woli ludu, który ich wybrał.
dzisiaj 12:46


Niesamowity Pan Sławek : Pamietajcie przy urnach, kto "adwokatowal" za banderowcami, ktorzy w czasie swojej tzw "niepodleglosci" roztrwonili majatek narodowy, wyprodukowali kilku oligarchow, zaczeli wojne domowa i i generalnie nie zrobilli NIC. Bedac bodajze czwartym na swiecie producentem broni, konkurujacym z USA. Niezle co ?

A my mamy Rosji "niepozwolic" na to albo tamto, no i oczywiscie dac za darm o bron, logistyke, zywnosc, gaz Ukrainie, bo przeciez ten narod jest dla Polakow taki bratni. Obrzydliwosc i skandal. Ciekawe za co mi zdejma ten komentarz.


~tryk : czy my tracimy rozum?kogo wspierać?potomków banderowskich rzeźników Wołynia?wiele lat temu rozmawiałem z byłym oficerem Służby Bezpieczeństwa OUN-UPA,absolwentem pierwszego rocznika Szkoły Oficerskiej SB OUN-UPA,pod niebiosa zachwalał tamte lata,miał farta,że przeżył bo miał orzeczoną karę śmierci,którą później zamieniono mu na 25 lat odsiadki,odsiedział większą połowę i był już wolnym człowiekiem mieszkającym w Polsce,ale do szpiku kości przeżartym banderowcem,ziejącym nienawiścią do Polski i Polaków pomimo tego,że upłynęło tak wiele lat,nacjonalizm w najbardziej czarnym odcieniu siedzi w nich i jest wysysany z mlekiem matek,mają go w genach


~zbychu : Komorowski powiedzial również ze Polska bedzie dostarczac ukrainie broń bo nie ma embarga na to. W ten sposób wciagaja nas w wojne bo jezeli to sie inaczej skonczy to bedzie cud. Zrobic powinno sie referendum w polsce na temat ukrainy w UE oraz na temat czy obywatele polski chca by rzad pomagal ukrainie w jakikolwiek sposób. Ukraincy ciagle wyciagaja rece dac wegiel dac bron dać miliardy euro zlotych dolarów ciagle dac dac dac pomóc pomóc. A wszystko z naszych podatkow.


~A.B. : Jak mozna podać rękę człowiekowi,który w swim rozporzadzeniu napisał "W celu uhonorowanai mestwa i heroizmu obrońców niepodległosci i integralnosci Ukrainy,wojskowych tradycji i zwycięstw ukraińskiego narodu,a takze dalszej budowy mocnego patriotycznego ducha w społeczeństwie,postanawiam,ustanowic na Ukrainie swieto-Dzień Obrońcy Ojczyzny,który obchodzony bedzie corocznie 14 października "
Wyjasniam młodziezy,ze 14 października 1942 roku został utworzona Ukraińska Powstańcza Armia (UPA) odpowiedzialna za ludobójstwo dokonane na Kresach Wschodnich,Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.
Panie Prezydencie Komorowski .Offiary tej zbrodni "płacza" .Rusofobia,nie moze usprawiedliwiać zbrodni na niewinnym polskim narodzie.
Ja juz wiem,na kogo nie bede głosował w przyszłych wyborach prezydenckich.


~Candino : Komorowski powinien się najpierw zapytać Polaków czy chcą Ukrainy jako członka EU. Jest prawie pewne, że nie chcą. A to ze względów politycznych bo Ukraińcy teraz słodko pi... a potem bedą działać w Unii na szkodę Polaków, których przecież nienawidzą, a to ze wzgl emocjonalnych bo rachunki krzywd między Narodami nie zostały zaleczone a to ze wzgl ekonomicznych bo rynek ukraiński wyprze swoją taniością polaków z gry. Oślepliście Panie Prezydencie?


~ak : A ja i wielu Polaków nie zgadza się z Komorowskim. Żądamy przeprowadzenie plebiscytu : czy jesteś za wejściem Ukrainy do UE. Z badań przeprowadzonych na grupie Polaków tylko 29 % jest za , przeciw jest 67 %.
A co z granicami z sprzed 1939 r. ? Kiedy ziemie powrócą do Polski? A co z Wołyniem - tyle bestialsko wymordowali. Niech przyznają się oficjalnie do tego. W obecnym okresie to z Rosją mamy więcej - wymiana handlowa w obie strony, dostajemy ropę i gaz eksportujemy spożywcze i inne. A z Ukrainą ? A bandy UPA co robiły , a jak odnoszono się cmentarza orląt we Lwowie? Historia jest bardzo bolesna i zawiła. Powinno się podjąć rzeczowy dialog bo społeczeństwa doznały wielu krzywd i cierpień.



~dc do ~LAVROV DREAMWORKS: Upaińcy naprawdę ileż można trollować na polskojęzycznych forach. Już się chyba zorientowaliście, ze nie lubimy Ukrainców ( łagodnie powiedziane). Wasze bzdety wkleja tu ciągle o Ruskich trollach, agentach itp. tylko utwierdzają Polaków w naszych opiniach na temat Ukrainców. No sami chyba widzicie przynajmniej z powyższego sondażu. Ukrainami w Polsce gardzi się, część ludzi was nienawidzi, a obecna sytuacja przypomniała tylko waszą podłość i zbrodnie. Nic tu po was. Wracajcie na Ukrainę. Dlaczego plączecie się po Polsce. Przesiedlili was w ramach Wisły - czas wrócić do siebie. Polska jest krajem POLaKÓW.


~/ do ~ratio: Z przemysłem prostytucyjnym też. A poza tym to racja- z bieda, dziczą zacofaniem, kiepską edukacją, banderyzmem - no jednym słowem z III Światem. Jak za komuny - kazali nam się bratać z jakimś Peru, czy Haiti, tak teraz ta Ukraina, która nigdy, niczego nie osiągnęła.

Ciekawe - wąłsne nieudacznictwo zwalają na sąsiadów:Polaków, Żydó, teraz Rosjan. A taka np. Białoruś , w rosyjskiej strefie wpływów ma 16 100 USD na głowę i pensję 300% większa niż Ukraina. Białorusinów nikt się nie boi, wręcz przeciwnie. Lud to zasadniczo sympatyczny, serdeczni i nie agresywny. To jak to jest Ukraincy. Czy wasze dziadostwo to aby nie wina wasza ?


~krak : Mam pytanie do Pana Prezydenta Komorowskiego, czy Poroszenko chociaż na ucho przeprosił Naród Polski za dokonane morderstwa przez OUN UPA na Wołyniu i dawnych terytoriach naszych. Czy już nie ma ludzi myślących w naszym kraju,że Ukraińcy to cwane bestie,otrzymają pomoc a potem odwrócą się tyłem.Dlaczego stawiają pomniki St.Banderze.Szuchewiczowi i innym banderowcom,dlaczego Rosjanie,Niemcy potrafili przeprosić a ukraińskie rezuny Nie.
nawet tysiącmilowa podróż
zaczyna się od jednego kroku.
602300313
Wielki Brat
Zwykły forumowicz
Posty: 2808
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 08:39
Motocykl: FJR 1300

Re: Reaktywacja OUN na Ukrainie

Post autor: Wielki Brat »

Okazuje się, że o Wołyniu i odradzającym się ukraińskim nacjonalizmie piszą nawet media rosyjskie, a władze polskie i ukraińskie konsekwentnie milcząc o męczeńskiej śmierci setek tysięcy naszych rodaków, w tym niemowląt, dzieci, kobiet i starców, prowadzą jakieś polityczne gierki i udają, że nic się nie stało.
To że milczą o tym na Ukrainie nawet mnie nie dziwi, bo po narodzie który:
- dopuścił do powstania i działania organizacji zbrodniczych winnych potwornych zbrodni ludobójstwa,
- dopuszcza do tego, że teraz mordercom stawia się pomniki nazywając ich "bohaterami narodowymi",
- zezwolił na rozkradzenie majątku narodowego przez oligarchów doprowadzając do upadku ekonomicznego kraju, a teraz żebrze o pomoc,
nie można spodziewać się chyba niczego dobrego.

Ale czyje interesy reprezentują polskie władze, które nie szanują pamięci ofiar - swoich rodaków z kresów i tak usilnie wspierając Ukrainę, od której nie zaznaliśmy w przeszłości niczego dobrego, narażają obecnie nas Polaków na niebezpieczeństwo odwetu ze strony Rosji, od której w przeszłości zaznaliśmy wiele złego?

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/glos-ro ... isza/0qdlv" onclick="window.open(this.href);return false;

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/poroszen ... wie/65kmn9" onclick="window.open(this.href);return false;
Wielki Brat
Zwykły forumowicz
Posty: 2808
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 08:39
Motocykl: FJR 1300

Re: Reaktywacja OUN na Ukrainie

Post autor: Wielki Brat »

Fragmenty informacji podanej w serwisie WP z dnia 01-01-2015 r.

Marsze na Ukrainie z okazji 106. rocznicy urodzin Stepana Bandery.

W Kijowie, a także w innych miastach Ukrainy, w tym we Lwowie i w Odessie, zorganizowano marsze z pochodniami w 106 rocznicę urodzin przywódcy ukraińskich nacjonalistów Stepana Bandery.
Manifestację, zorganizowaną przez partie nacjonalistyczne Swoboda i Prawy Sektor, zakończył wiec na Majdanie Niepodległości.
W warunkach wojny wszyscy wspominają wypowiedzi Stepana Bandery o północnym sąsiedzie, a mianowicie to, że z Moskwą nie wolno się dogadywać i że Moskwa to agresor - powiedział przed rozpoczęciem marszu lider Swobody Ołeh Tiahnybok. Z kolei deputowany Rady Najwyższej Ukrainy z partii Swoboda Andrij Iljenko oświadczył, że "uczestnicy akcji pamięci domagają się, by wszyscy bojownicy o wolność Ukrainy, zwłaszcza Stepan Bandera i Roman Szuchewycz, zostali oficjalnie uznani przez państwo za bohaterów narodowych".

Szuchewycz to dowódca Ukraińskiej Powstańczej Armii. Bandera był przywódcą jednej z frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), której zbrojne ramię, UPA, jest odpowiedzialne za prowadzone od wiosny 1943 roku czystki etniczne (jakoś nie przechodzi autorowi przez gardło właściwe określenie - ludobójstwo!) na ludności polskiej na Wołyniu i w Galicji Wschodniej. Jako działacz, a potem przywódca ukraińskiego ruchu nacjonalistycznego w międzywojennej Polsce Bandera był organizatorem akcji terrorystycznych przeciwko państwu polskiemu i ZSRR, m.in. zamachów w 1933 roku na konsulat radziecki we Lwowie oraz w 1934 roku na ministra spraw wewnętrznych II RP Bronisława Pierackiego.
Za zamach na Pierackiego został skazany na karę śmierci, zamienioną następnie na dożywocie. Uwolniony został po upadku II Rzeczypospolitej. 30 czerwca 1941 roku Bandera ogłosił we Lwowie powstanie niepodległego państwa ukraińskiego, za co w lipcu 1941 był aresztowany przez Niemców i osadzony w obozie w Sachsenhausen. Przebywał tam do września 1944 r. Po II wojnie światowej Bandera zamieszkał w Monachium pod przybranym nazwiskiem Stefan Popiel. W październiku 1959 roku został zamordowany przez agenta KGB Bohdana Staszyńskiego.

W roku 2010 Stepan Bandera otrzymał pośmiertnie tytuł Bohatera Ukrainy. Nadał mu go specjalnym dekretem ustępujący wówczas prezydent Wiktor Juszczenko. Dekret ostatecznie został uchylony, na wniosek prezydenta Janukowycza, przez sąd.
Wielki Brat
Zwykły forumowicz
Posty: 2808
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 08:39
Motocykl: FJR 1300

Re: Reaktywacja OUN na Ukrainie

Post autor: Wielki Brat »

Dość "esencjonalna" opinia motocyklisty w temacie:

http://harleyman-harleyman.blogspot.com ... chive.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jacekxx
Zwykły forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 20:23
Motocykl: yamaha raider
Lokalizacja: Tarnawatka

Re: Reaktywacja OUN na Ukrainie

Post autor: Jacekxx »

Nawet w Czechach kłócą się o Banderę http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title, ... omosc.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Wielki Brat
Zwykły forumowicz
Posty: 2808
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 08:39
Motocykl: FJR 1300

Re: Reaktywacja OUN na Ukrainie

Post autor: Wielki Brat »

Dla przypomnienia najważniejsze fragmenty wypowiedzi Prezydenta Zemana w odpowiedzi na list grupy Ukraińców "w obronie Stepana Bandery":

"Szanowni Ukraińcy, otrzymałem od was list w obronie Stepana Bandery. Pozwólcie mi zatem zadać dwa pytania:
Po pierwsze, czy znacie rozkaz Bandery: »Zabijcie każdego Polaka między szesnastym a sześćdziesiątym rokiem życia?"
Jeśli nie znacie, nie jesteście Ukraińcami. A jeżeli znacie, to czy się z nim zgadzacie, czy nie?
Jeżeli się zgadzacie, tu kończy się nasza dyskusja"


W konkluzji Prezydent Zeman pisze:

"Nie mogę gratulować Ukrainie takich narodowych bohaterów".

Najtrafniejsze w mojej ocenie komentarze pod artykułami na temat wypowiedzi Prezydenta Czech Milosza Zemana nt. ukraińskiego ludobójstwa na Wołyniu i Małopolsce wschodniej.

"Dziękujemy prezydentowi Czech za słowa, których niestety nie możemy się doczekać od naszych ... polityków. Rośnie we mnie poczucie niesprawiedliwości i wielki gniew. Jako Polka i potomkini tych, którym udało się uciec z tego piekła, nie zgadzam się kategorycznie na jakąkolwiek pomoc dla neofaszystowskiego rządu Ukrainy, gloryfikującego na każdym kroku katów naszego narodu. Wielu obywateli naszego kraju również nie życzy sobie, abyśmy jako państwo mieszali się w jakikolwiek sposób w toczący się za naszą wschodnią granicą konflikt, a tym bardziej abyśmy popierali interesy Ukrainy ..."

"Te słowa powinny być wypowiedziane przez polskiego premiera lub MSZ, a nie przez Prezydenta Czech (chwała mu, że przypomina o naszej tragedii).
Pomordowani na Wołyniu nie mogli doczekać się pomocy w 1943 roku, nie mogli za PRL-u usłyszeć, że mieszkańcy jednej z republik Kraju Rad są mordercami, nie mogą też doczekać się w "wolnej Polsce" prawdy historycznej, bo to sprzedajne bydło z elit politycznych wszystkich opcji kreci swoje lody i ma gdzieś niewinnych, pomordowanych obywateli."
Wielki Brat
Zwykły forumowicz
Posty: 2808
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 08:39
Motocykl: FJR 1300

Re: Reaktywacja OUN na Ukrainie

Post autor: Wielki Brat »

Informacja z portalu http://www.kresy.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Podczas happeningu w kijowskim lokalu "Bar Hot", gdzie wręczano prześmiewcze nagrody "Watnika Roku" - potoczne określenie osoby bezkrytycznie wierzącej w rosyjską propagandę, jednym z serwowanych poczęstunków było mięsne danie, któremu nadano nazwę "Rzeź wołyńska".
W menu podczas rozdania tzw. "nagród" znalazły się także takie dania jak:
- "Odesski dom związków zawodowych" (w maju 2014 ukraińcy żywcem spalili tam kilkadziesiąt osób)
- "zgwałcona emerytka".
banderowskie_menu.jpg
Na deser krojono tort w kształcie dziecka:
tort_niemowle.JPG
By ułatwić ukraińskim organizatorom takich "imprez" przygotowywanie kolejnych "potraw" zamieszczam poniżej przykładowe zdjęcia, pomordowanych przez UPA i ukraińską ludność cywilną w czasie rzezi wołyńskiej, dzieci:
dzieci_upa_1.jpg
dzieci_upa_1.jpg (25.61 KiB) Przejrzano 21333 razy
dzieci_upa_2.jpg
dzieci_upa_3.jpg
dzieci_upa_3.jpg (16.5 KiB) Przejrzano 21333 razy
dzieci_upa_4.jpeg
dzieci_upa_5.jpg
Awatar użytkownika
kaktus
Zwykły forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 18 października 2009, 20:20
Motocykl: Transalp 600
Lokalizacja: Chełm

Re: Reaktywacja OUN na Ukrainie

Post autor: kaktus »

A to widzieliście to jakiś żart ?
http://narodowcy.net/polska/10548-300-m ... skich-firm" onclick="window.open(this.href);return false;
Transalp 600
Awatar użytkownika
manson
Moderator K.B.M.
Posty: 1104
Rejestracja: środa, 29 września 2010, 08:15
Motocykl: HONDA VTX1300 2006r.
Lokalizacja: Zamość

Re: Reaktywacja OUN na Ukrainie

Post autor: manson »

„ To wielki wstyd i hańba, że rządzący Polską politykierzy, ci z opozycji zresztą tez jawnie i za pieniądze z polskiego budżetu wspierają odrodzony brunatny upaiński banderyzm. Mają w głębokiej pogardzie ofiary banderowskiego barbarzyństwa z polowy XX wieku. Wszelkiej maści fundacje (chwała im za to) chwalą się poziomem datków zebranych dla potrzebujących. Są to jednak śmieszne pieniądze w porównaniu do tych, które polski rząd oficjalnie przeznacza na pomoc banderowcom, 300 mln zł z kancelarii prezydenta, 12 mln zł od ministra siemoniaka, pomoc materialna z rezerw MON dla upaińskiej armii, stypendia dla studentów z upainy. Zgroza i jawny cynizm ze strony polskojęzycznych politykierów!!! „
nawet tysiącmilowa podróż
zaczyna się od jednego kroku.
602300313
Bączek
Zwykły forumowicz
Posty: 531
Rejestracja: poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 20:20
Motocykl: WSK, Simson shwalbe
Lokalizacja: LTM

Re: Reaktywacja OUN na Ukrainie

Post autor: Bączek »

te dzieci przywiązane do drzewa nie ma nic wspólnego z UPA ani tym bardziej z 2 wojną światową. Tak OT.
Bąk i jego Bączywóz
Komarzysta
Zwykły forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 19 maja 2013, 17:06
Motocykl: romet, jawa

Re: Reaktywacja OUN na Ukrainie

Post autor: Komarzysta »

Kiedy pierwszy raz przeczytałem tekst Makowieckiego, dostałem "kołka w gardle". Myślę, że warto posłuchać i zastanowić się.
https://www.youtube.com/watch?v=KDK2AVGobdA" onclick="window.open(this.href);return false;
z lenistwa nie umieszczę tego wpisu w temacie "kogo Polska wspiera na Ukrainie"
Awatar użytkownika
Savi
Zwykły forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: czwartek, 17 maja 2007, 11:12
Motocykl: BMW R 80 RT z wb, WFM, Simson SR2
Lokalizacja: Werbkowice

Re: Reaktywacja OUN na Ukrainie

Post autor: Savi »

Bączek pisze:te dzieci przywiązane do drzewa nie ma nic wspólnego z UPA ani tym bardziej z 2 wojną światową. Tak OT.
Masz rację, ale niestety jest ciągle upowszechniane w tym kontekście. Kiedyś też komuś na to zwróciłem uwagę i otrzymałem odpowiedź w tym stylu: "I co z tego, Ukraińcy mordowali polskie dzieci, a to zdjęcie dobrze to ilustruje".
wally
Zwykły forumowicz
Posty: 397
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 17:48

Re: Reaktywacja OUN na Ukrainie

Post autor: wally »

Na www antiorange znajdziesz autentycznych zdjeć zamordowanych przez banderowców polskich dzieci dziesiątki, gdyby to jedno robiło jakąś różnicę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dzieje się!”