tłumik

Awatar użytkownika
08891
Zwykły forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2008, 08:43
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

tłumik

Post autor: 08891 »

Witam.Jaki polecacie tłumik do enduro 125...Oryginalny strasznie bzyczy..nie chce jakiegoś drogiego ale w przyzwoitych pieniądzach.Warto patrzeć za używanymi??może ktoś ma odsprzedać??
Awatar użytkownika
Fido
Zwykły forumowicz
Posty: 2231
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2007, 10:49
Motocykl: Ten ze zdjęcia
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Coś o uszy mi się obiło że gość w Jezierni robi tłumiki z nierdzewki według życzeń.Niestety nie mam kontaktu.
Awatar użytkownika
08891
Zwykły forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2008, 08:43
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: 08891 »

ooo wie ktoś coś na ten temat?
Awatar użytkownika
cykuś
Zwykły forumowicz
Posty: 661
Rejestracja: piątek, 6 kwietnia 2007, 18:52
Motocykl: V MAX EGLI
Lokalizacja: Bełżec

Post autor: cykuś »

Gość w Jezierni zrobił jeden komplet i powiedział że więcej robił nie bedzie bo mu się nie chce :D
Awatar użytkownika
08891
Zwykły forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2008, 08:43
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: 08891 »

szkoda..To co z tym tłumikiem poleci ktoś coś??
Awatar użytkownika
Fido
Zwykły forumowicz
Posty: 2231
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2007, 10:49
Motocykl: Ten ze zdjęcia
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Kup rurę nierdzewkę w zamościu i zwężki(redukcje),zaprojektuj,potnij i dopasuj tak jak ci będzie najlepiej pasowało i daj do spawania.
W TL na zamojskiej spawają metale kolorowe.
Awatar użytkownika
08891
Zwykły forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2008, 08:43
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: 08891 »

ale wątpię ,że uda mi się zrobić ładnie brzmiący tłumik to nie ma ryczeć jak cross ... robiliście coś takiego i wyszedł wam ciekawy efekt??
Awatar użytkownika
08891
Zwykły forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2008, 08:43
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: 08891 »

Widzę ,że mój temat stoi jak cały temat...nikt nie wie Co poradzić?? a porobienie dziur w tłumiku?? wyjęcie czegoś z oryginalnego??
Awatar użytkownika
ksenon
Zwykły forumowicz
Posty: 807
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2007, 09:34
Motocykl: Yamaha XT1200Z Super Tenere
Lokalizacja: WHV
Kontakt:

Post autor: ksenon »

08891 pisze:ale wątpię ,że uda mi się zrobić ładnie brzmiący tłumik to nie ma ryczeć jak cross ...

bo ja co możne zrobić w 125 , nie ma co się kryć nik nic nie poradzi bo albo będzie bzyczeć albo ryczeć, świat nie jest doskonały,

mam pomysł ale musiałbym zobaczyć ten twój tłumiczek
michal_dh
Zwykły forumowicz
Posty: 193
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2007, 15:23
Lokalizacja: Zamość-Guciów

Post autor: michal_dh »

Z 2t nic nie zrobisz ciekawego ;) Mozesz mi uwierzyc na slowo :D Zrob sobie cala przelotowke da Ci troche mocy ale dzwiek jak dziwek bzyyyyyy jak to 2t :) No chyba ze 300 tak jak u mnie to juz inna sprawa.
henio12323

Post autor: henio12323 »

hahaha co wy mu radzicie ? samemu zrobic wydech doi 2T ? to od razu moze sami zróbcie silniki ;D w 2T wydech ma bardzo duzo do znaczenia do spalania mocy i tez do dzwieku. jedynym sposobem na zmiane dzwięku to wymiana seryjnego wydeszku na jakis sportowy dedykowany pod moto ;P dyfuzor pełni funkcje rozprężająca spaliny i tez jako powrót mieszanki więc jak się zrobi samemu cos na wzór dyfuzora 99% że się nie sprawdzi. moze głos będzie fajny ale moc raczej spadnie i zwiększy się spalanie. co do koncówki tez ma spore znaczenie. i jak juz to lepiej kupic chociażby koncówke sportową dedykowaną pod dany moto. samorobione moze dadza dzwięk ale spaliny bedą miały za łagodny wylot lub bedą zduszane i moto tez moze nie zachowywac się poprawnie. jak juz jakies roboty samemu w necie mozna dostac poradniki i programy w który wpisujemy pojemnosci spręzanie i inne dane i podaje nam wymiary jakie powinien miec wydech jaką srednice długosc itp ;P samemu raczej bym nie robił. bo moc może spasc i wzrosnąc spalanie ;d
michal_dh
Zwykły forumowicz
Posty: 193
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2007, 15:23
Lokalizacja: Zamość-Guciów

Post autor: michal_dh »

henio12323 pisze:hahaha co wy mu radzicie ? samemu zrobic wydech doi 2T ? to od razu moze sami zróbcie silniki ;D w 2T wydech ma bardzo duzo do znaczenia do spalania mocy i tez do dzwieku. jedynym sposobem na zmiane dzwięku to wymiana seryjnego wydeszku na jakis sportowy dedykowany pod moto ;P dyfuzor pełni funkcje rozprężająca spaliny i tez jako powrót mieszanki więc jak się zrobi samemu cos na wzór dyfuzora 99% że się nie sprawdzi. moze głos będzie fajny ale moc raczej spadnie i zwiększy się spalanie. co do koncówki tez ma spore znaczenie. i jak juz to lepiej kupic chociażby koncówke sportową dedykowaną pod dany moto. samorobione moze dadza dzwięk ale spaliny bedą miały za łagodny wylot lub bedą zduszane i moto tez moze nie zachowywac się poprawnie. jak juz jakies roboty samemu w necie mozna dostac poradniki i programy w który wpisujemy pojemnosci spręzanie i inne dane i podaje nam wymiary jakie powinien miec wydech jaką srednice długosc itp ;P samemu raczej bym nie robił. bo moc może spasc i wzrosnąc spalanie ;d


Chodzilo mi o to zeby sobie chlopak wybebeszyl :) Te wszystkie teorie znam bardzo dobrze, niech wywali sobie z wydechu wszystko co ma i bedzie git.
henio12323

Post autor: henio12323 »

nie będzie :D miałem dt 50 i miałem problem bo pękało mi kolanko co kilka dni spawałem ;/ w koncu kupiłem okazyjnie wydech za 10 zł :D okazało się że był z 80 ;/ przespawałem jakos samo kolanko całkiem inaczej niz seryjnie. niby juz nie pękało mocy moze duzo nie stracił. ale spalanie sporo wzrosło :P potem sprzedałem dla kumpla i rozciął gruche i wywalił wszystko co było. chodził jak ruski czołg stracił naprawde sporo mocy :P i palił mu sporo za duzo xD także jakąś tam jedną przegrode mozna wywalic ale nie zawsze bebeszenie się nadaje. kumpel ma dt 125 z całym wydechem gianelli i chodzi chyba ciszej niz seria :P a jest to przelotówka i daje mu naprawde kilka koni więcej ;D
Bondi

Post autor: Bondi »

Ale przeciez dyfuzora nie bedzie zmienial tylko koncówke wiec git wszystko :) Napisz do Czlapa na forum, jak ladnie poprosisz to moze, ci zrobi :)
michal_dh
Zwykły forumowicz
Posty: 193
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2007, 15:23
Lokalizacja: Zamość-Guciów

Post autor: michal_dh »

henio12323 pisze:nie będzie :D miałem dt 50 i miałem problem bo pękało mi kolanko co kilka dni spawałem ;/ w koncu kupiłem okazyjnie wydech za 10 zł :D okazało się że był z 80 ;/ przespawałem jakos samo kolanko całkiem inaczej niz seryjnie. niby juz nie pękało mocy moze duzo nie stracił. ale spalanie sporo wzrosło :P potem sprzedałem dla kumpla i rozciął gruche i wywalił wszystko co było. chodził jak ruski czołg stracił naprawde sporo mocy :P i palił mu sporo za duzo xD także jakąś tam jedną przegrode mozna wywalic ale nie zawsze bebeszenie się nadaje. kumpel ma dt 125 z całym wydechem gianelli i chodzi chyba ciszej niz seria :P a jest to przelotówka i daje mu naprawde kilka koni więcej ;D
A ja Ci mowie ze bedzie. Robilem to nie w jednym 2t i zawsze wychodzilo dobrze. Moze trzeba miec troche umiejetnosci ?? To wytlumacz mi dlaczeog w swojej cr masz clay pusty wydech ???
ODPOWIEDZ

Wróć do „Enduro,cross”