Teraz jest czwartek, 24 lipca 2014, 19:04
Full Width Fixed Width

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Szparunki w zabytku
PostNapisane: wtorek, 27 stycznia 2009, 18:48 
Nie wiedziałem w którym dziale o tym napisać ale weterani mają nawiększą stycznaść z tym problemem dlatego pisze tutaj.

Szukam kogoś kto zajmuje się ręcznym malowaniem (nie pistoletem, pędzlem ani areografem) szparunków.
Chciałbym takie coś zafundować mojej Suchej M04.
Za wszelkie informacje będę wdzięczny i z góry dziękuje :)

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 stycznia 2009, 20:15 
Zwykły forumowicz

Irbit tu jest stronka na forum shl http://www.shlka.fora.pl/konserwacja,17 ... ,1542.html
chłopaki piszą różnych patentach i nie tylko !!! Jeden z nich pisze o malowaniu ręcznie przesz kolesia może on tobie pomoże !!! Cena oscyluje w granicach 500zł :!: :!:
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 stycznia 2009, 20:46 
Dzieki Moskit1 ale konkretnych namiarów na osoby lub firmy tam nie ma (tylko jakieś dziwne ceny wrzucone z głowy).

Tytuł: Re: Szparunki w zabytku
PostNapisane: środa, 28 stycznia 2009, 00:22 
Moderator K.B.M.

Motocykl: Ten ze zdjęcia
irbit napisał(a):
...ręcznym malowaniem (nie pistoletem, pędzlem ani areografem) szparunków....

Możesz przybliżyć bardziej technikę malowania?

Tytuł:
PostNapisane: środa, 28 stycznia 2009, 09:24 
Chodzi mi o malowanie szparunków pędzelkami jak to robiono kiedyś - jaśniej nie potrafie :)

Tytuł:
PostNapisane: środa, 28 stycznia 2009, 10:29 
Moderator K.B.M.

Motocykl: Ten ze zdjęcia
Czyli jednak pędzlem.
Żadko już można spotkać kogoś kto się tym trudni.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 29 stycznia 2009, 21:36 
Zwykły forumowicz

Motocykl: NSU351OT M-G G5
Sądzę, że tak czy siak uzyskasz efekt zbliżony do oryginału, ale nie idealnie tak, jak było.
Z prostej przyczyny: 1) musiałbyś mieć szablon, wg którego 'jechano' kiedyś szparunki; 2) narzędzie w postaci specjalnego pędzla z długim, odpowiednio spreparowanym włosiem - raczej nie do zdobycia w naszych obecnych czasach.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 29 stycznia 2009, 22:01 
Zwykły forumowicz

W Junaku sam namalowałem szparunki, chciałem mieć malowane ręcznie to i mam :D Z bliska widać, że nie jest to malowane za jednym pociągnięciem, ale inaczej nie mając specjalnego pędzla, o którym wspomina Skrzydlaty się nie da. Dobrze jest wcześniej pociwiczyć na straych blachach i namalować sobie markerem linie, po której będzie malowany szparunek.
Jako ciekawostę powiem, że w Junaku malowniem szparunków zajmowały się kobiety :D
Przeglądając sare zdjęcia widać często na zbiornikach różnice w malowaniu szparunków.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 29 stycznia 2009, 22:02 
Można trochę podejrzeć jak to się robi
http://www.linieren.de/

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 30 stycznia 2009, 09:36 
Zwykły forumowicz

Motocykl: Virago
ŻABA - z tego co widziałem to gość który malował paski na bazarze w Mannheim ( być może z tej strony wyżej ) wcale nie robił tego za jednym pociągnięciem . Często dobierał farbę a efekt wcale nie był taki powalający na kolana :D

TO CO LUBIĘ I TO CO ROBIĘ

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 30 stycznia 2009, 18:47 
Skrzydlaty napisał(a):
Sądzę, że tak czy siak uzyskasz efekt zbliżony do oryginału, ale nie idealnie tak, jak było.
Z prostej przyczyny: 1) musiałbyś mieć szablon, wg którego 'jechano' kiedyś szparunki; 2) narzędzie w postaci specjalnego pędzla z długim, odpowiednio spreparowanym włosiem - raczej nie do zdobycia w naszych obecnych czasach.

Za szablon można użyć powrzechnie dostępne naklejane szparunki lub samemu zrobić do oryginału, a co do pędzla to napewno będzie to problem (jesli ktoś namaluje mi szparunki bez specjalnego pędzle też będę zadowolony)
Dla mnie ważne jest żeby na szparunkach widać było pociągnięcie pędzlem.

Żaba napisał(a):
Dobrze jest wcześniej pociwiczyć na straych blachach i namalować sobie markerem linie, po której będzie malowany szparunek.

Mam dostęp do baku w oryginalnym lakierze ze szparunkami, a do tego mógłbym dostarczyć zbiornik pomalowany podkładam lub jakaś tam farbą do poćwiczenia.

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 30 stycznia 2009, 21:48 
Zwykły forumowicz

ZUNDAPP600 napisał(a):
ŻABA - z tego co widziałem to gość który malował paski na bazarze w Mannheim ( być może z tej strony wyżej ) wcale nie robił tego za jednym pociągnięciem . Często dobierał farbę a efekt wcale nie był taki powalający na kolana :D

Ja nie widziałem ale wiem to z opowieści inż. Konieczka, który pracował w zakładach SFM i na Spotkaniu Miłośniklow Junaka opowiadał właśnie, że malowaniem szparunków zajmowały sie kobiety. Robiły to za jednym pociągnięciem pedzala, zapewne robiły tak na zbiorniku i puszkach bo na błotnikach raczej za jednym pociągnięciem się nie da.

Faktem jest że wizualnie lepiej wyglądają szparunki malowane od szablonu czy naklejane i malowane lakierem bezbarwnym, ale nie wszystko złoto co się świeci. :)

Daniel, ja ze swoich szparunków jestem zadowolony, bo zrobiłem to sam, gdybym komuś to zlecił i zrobił to tak jak ja to zrobiłem, to nie wiem czy byłbym zadowolony? :wink:

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 30 stycznia 2009, 22:05 
Żaba napisał(a):
Ja nie widziałem ale wiem to z opowieści inż. Konieczka, który pracował w zakładach SFM i na Spotkaniu Miłośniklow Junaka opowiadał właśnie, że malowaniem szparunków zajmowały sie kobiety. Robiły to za jednym pociągnięciem pedzala, zapewne robiły tak na zbiorniku i puszkach bo na błotnikach raczej za jednym pociągnięciem się nie da.

W niemieckich fabrykach motocykli przy szparunkach też pracowały kobiety, mogły pracowac tylko po kilka godzin dziennie tak żeby ręka się nie zmęczyła (nie pamiętak dokładnie liczby ale chyba 3-4 godziny).

Znalazłem kogoś kto podjoł się namalowania tylko musze załatwić ten pędzelek z ługim włosiem a to nie będzie łatwe - jak mi się to nie uda będziemy próbować zrobić to bez niego.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 31 stycznia 2009, 04:21 
Zwykły forumowicz

Pewnie moglbym Ci taki pedzelek kupic ale w Polsce bede dopiero pod koniec Czerwca wiec z dostarczeniem bedzie problem. Chyba ze poczta nie polamie...

Crisp

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 31 stycznia 2009, 22:16 
Poszukam gdzieś na necie takich pędzli - może dostane.
Jeśli mi się nie uda będę prosił o pomoc.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]