Szparunki w zabytku

Rycerze motocyklizmu.
Tuftufek

Post autor: Tuftufek »

Różne rodzaje pędzli, mają też do malowania linii i szparunków:
www.pedzle.com.pl/products.php?pcid=1&page=4
irbit

Post autor: irbit »

Dzięki właśnie tego szukałem :)
Awatar użytkownika
Ozzy
Zwykły forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 21 lipca 2009, 10:56
Motocykl: DKW NZ 350-1
Lokalizacja: RJA/RZ
Kontakt:

Post autor: Ozzy »

Ja maluje szparunki ale metodą traconej taśmy sparunkowej. Najpierw kleję taśmę szarunkową tak jak ma iść szparunek i z obu stron znów obklejam taśmami szparunkowymi po czym środkową taśmę odklejam i mam idealny tej samej szerokości szparunek na całej jego długości. I według uznania klienta maluje to pędzelkiem lub maskuje resztę części i maluje to pistoletem.
Żaba
Zwykły forumowicz
Posty: 1341
Rejestracja: wtorek, 20 lutego 2007, 22:06
Lokalizacja: gm. Narol

Post autor: Żaba »

Ozzy podjąłbyś się malowania mojej dykty?
Taki wzór mnie interesuje:

Obrazek
Awatar użytkownika
Ozzy
Zwykły forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 21 lipca 2009, 10:56
Motocykl: DKW NZ 350-1
Lokalizacja: RJA/RZ
Kontakt:

Post autor: Ozzy »

Bardzo chętnie i tym bardziej że to DKW :D
bogusia@

Post autor: bogusia@ »

Ozzy,a jak maluje się takie rzeczy??

http://motodziura.fotosik.pl/albumy/307491.html

ciekawie to wygląda,choć przyznam że osobiście wolę motocykle
w poważniejszych kolorach .
Awatar użytkownika
Ozzy
Zwykły forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 21 lipca 2009, 10:56
Motocykl: DKW NZ 350-1
Lokalizacja: RJA/RZ
Kontakt:

Post autor: Ozzy »

Maluje to się wszystko aerografem. Proces malowania trzeba zaplanować od tylu bo najpierw się maluje to co jest z tyłu i na tym cienie tych rzeczy co maj być na wierzchu, liście marihuany malowane są od szablonów ale wnętrze liścia jest malowane aerografem dla uzyskania płynności przejść kolorów, krawędzie ciężko było by zrobić bez szablonu. Całość potem maluje się lakierem bezbarwnym i poleruje na wysoki połysk.
bogusia@

Post autor: bogusia@ »

Więc trzeba się natrudzić przy takiej pracy.Pewna precyzja,nie wspomnę już o nie lada smykałce artystycznej.
Podziwiam ludzi z takimi umiejętnościami.
Awatar użytkownika
Ozzy
Zwykły forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 21 lipca 2009, 10:56
Motocykl: DKW NZ 350-1
Lokalizacja: RJA/RZ
Kontakt:

Post autor: Ozzy »

No trzeba się pobawić dużo, ale warto też się wtedy zaopatrzyć w ploter który jest bardzo przydatny do wycinania skomplikowanych wzorów. Jak ma się trochę zdolności i cierpliwości to wszystko się da zrobić :D
bogusia@

Post autor: bogusia@ »

Ozzy,nie będę ukrywać, iż zrzera mnie ciekawość..zobaczenia najciekawszej Twoim zdaniem wykonanej przez Ciebie pracy(oczywiście mam na myśli malowanie motocykla) :) Może masz coś w stylu P. Dziury ??
Więc jeśli to dla Ciebie nie problem,proszę o jakąś fotkę. O ile je robiłeś:)
W przeciwnym razie - nie nalegam :)
Awatar użytkownika
Ozzy
Zwykły forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 21 lipca 2009, 10:56
Motocykl: DKW NZ 350-1
Lokalizacja: RJA/RZ
Kontakt:

Post autor: Ozzy »

Niestety nie maluje aerografem jeszcze bo nie mam odpowiedniego sprzętu, jeszcze muszę sobie na taki zarobić. Ale za nie długo sobie taki sprawię bo widzę że jest na to zapotrzebowanie. To kilka moich prac, nie mam tego w sieci dużo i nie zawsze uwieczniam to co pomalowałem.

Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
bogusia@

Post autor: bogusia@ »

Dzięki Ozzy .
No i musze pogratulować świetnej roboty.
Godna polecenia.

Bardzo mi się podoba zestawienie ciemnego z żółtym ( pierwsza przedstawiona praca)
Awatar użytkownika
Ozzy
Zwykły forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 21 lipca 2009, 10:56
Motocykl: DKW NZ 350-1
Lokalizacja: RJA/RZ
Kontakt:

Post autor: Ozzy »

No tak był oryginalnie malowany ten motocykl tyle że miał klejone szaprunki na lakier. Ja natomiast pomalowałem bak na czarno i namalowałem na nim szparunki w kolorze starego złota i pomarańczy i to przykryłem 6 warstwami lakieru bezbarwnego.
Awatar użytkownika
dzidek
Zwykły forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: środa, 18 lipca 2007, 12:36
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Post autor: dzidek »

a ja mam pytanie do Ozziego o odcien Twojej dykty czy odcień lakieru jest zgodny z oryginałem?

feldgrau to chyba nie jest.
Awatar użytkownika
Ozzy
Zwykły forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 21 lipca 2009, 10:56
Motocykl: DKW NZ 350-1
Lokalizacja: RJA/RZ
Kontakt:

Post autor: Ozzy »

dzidek pisze:a ja mam pytanie do Ozziego o odcien Twojej dykty czy odcień lakieru jest zgodny z oryginałem?

feldgrau to chyba nie jest.
Jest to jak najbardziej kolor feldgrau, kolor dorabiałem do oryginalnego lakieru jaki maiłem jeszcze na przedniej lampie. Tu masz jeszcze inne foty mojego DKW, wszystko zależy od światła w jakim jest robione zdjęcie. Lakier jest półmatowy co również jest odwzorowane z oryginałem, nie zmieniałem niczego co wcześniej Niemcy zrobili w tym motocyklu. Wszystkie oznaczenie techniczne i taktyczne są jak najbardziej zgodne z oryginalnym malowaniem tych motocykli.

W 1944 roku nie tylko malowano DKW NZ 350-1 w kolorze feldgrau, przeważnie malowano je w kolorze piaskowym lub w plamki.
Były jeszcze malowane na ciemniejsze kolory i był to kolor dunkelgrau i było to kolory przewidziane dla Luftwaffe. Waffen-SS i Wehrmacht miały praktycznie takie same malowanie z tym że kamuflaż stosowany był tylko na maszynach Waffen-SS. Odcienie koloru feldgrau było tyle ile fabryk robiło ten kolor, a to co widzimy dziś na motocyklach to bardzo mało przypomina kolor feldgrau. Kolor taki powinien lekko zlatywać w szaro-stalowy niebieskawy odcień a nie tylko szaro-stalowy. Lakier jakie jest sprzedawany na allegro przez firmę Oldtimergarage niestety nie jest taki jak powinien, a kosztuje dość dużo, za taką cenę powinien być idealny.


Poniżej fotka M-72 mojego znajomego stylizowana na BMW R71, która ma dobrze dobrany kolor lecz nieco za ciemny jak do Wehrmachtu bardziej odpowiedni do Luftwaffe. motocykl można często zobaczyć na różnych rekonstrukcjach w naszym województwie.

Obrazek


Tu Ural M-63 mojego kolegi ustylizowany na motocykl Wehrmachtu, niestety tu już przykład że to jest stanowczo za jasny kolor ale na taki się uparł właściciel a ja tylko to pomalowałem.

Obrazek


Poniżej Gnome-Rhone 800 z napędzany kołem wózka bocznego, które jest przykładem dobrego dobranie koloru, maszyna jest francuskiej produkcji i została zarekwirowana do służby w Wehrmachcie.

Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 lutego 2011, 00:52 przez Ozzy, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weteran”