Rejestracja moto z Anglii

Pogadajmy jak motocyklista z motocyklistą...
Awatar użytkownika
Kox
Zwykły forumowicz
Posty: 198
Rejestracja: sobota, 20 czerwca 2009, 21:45
Motocykl: Był Suzuki Bandit 600, jest Honda TRX 450r
Lokalizacja: Zamość

Rejestracja moto z Anglii

Post autor: Kox »

Wiem że jest do groma tematów na ten temat w google, ale zwracam się tutaj. Mógłby mi ktoś tak łopatologicznie po chłopsku wytłumaczyć od początku jak zarejestrować moto z anglii, oraz jakie papiery musi przekazać sprzedający, jeżeli polak w polsce sprzedaje polakowi angielski motor.
Wielki Brat
Zwykły forumowicz
Posty: 2808
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 08:39
Motocykl: FJR 1300

Re: Rejestracja moto z Anglii

Post autor: Wielki Brat »

Temat przewałkowany na różnych forach/mozna poczytać też na stronach niektórych Urzędów Miast - wygooglaj sobie.
Jedna praktyczna rada: jeżeli miejscem zawarcia umowy kupna będzie miejscowość w Anglii to nie zapłacisz 2% podatku od czynności cywilno-prawnych (ot, taka luka w ustawie 8) ).
Gumis0303
Zwykły forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 5 grudnia 2010, 22:23
Motocykl: Kawasaki Ninja ZX-6R 636 '06
Lokalizacja: Zamość

Re: Rejestracja moto z Anglii

Post autor: Gumis0303 »

1. Musisz posiadać umowę z poprzednim właścicielem z Anglii. W przypadku braku umowy (w Anglii nie ma czegoś takiego jak umowa kupna-sprzedaży)- Drukujesz egzemplarz umowy z internetu w języku Polskim i Angielskim i wypełniasz, a za Angola podpisuje się ktoś inny (na własną odpowiedzialność musiałbyś to zrobić, tego nikt i tak raczej nie sprawdza).
2. Idziesz do tłumacza przysięgłego na przetłumaczenie dowodu rejestracyjnego, ewentualnie umowy (ale jak napisałem wcześniej lepiej wydrukować w języku PL i ENG- wtedy nie trzeba tłumaczyć).
3. Zaprowadzasz motocykl na stację diagnostyczną.
4. Idziesz do urzędu skarbowego z kserem papierów i chyba 160 zł ( płacisz w kasie) za zwolnienie z podatku, później z potwierdzeniem zapłaty śmigasz do urzedasów po papier VAT 24 i wypełniasz, aby otrzymać VAT 25 (czeka się około jednego dnia i potrzebne to będzie do Wydziału Komunikacji). Pamiętaj, że pojazd z przebiegiem poniżej 6000 km jest traktowany jako nowy i trzeba płacić wysoki podatek, dlatego tez proponuje wpisać wyższy przebieg jeśli motocykl jest "nowy".
5. Wydział komunikacji- udajesz się tam z wszystkimi zdobytymi papierami i urzędnicy Cię dalej pokierują (weź ze sobą tablicę do zadania). Odbierasz tablice i dowód tymczasowy i idziesz tego samego dnia ubezpieczyć (polecam w budynku wydziału komunikacji przy sklepiku jest ubezpieczyciel- PZU będzie najtaniej).

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to mogę pomóc, bo sam przez to przechodziłem, tylko Angielski dowód miałem na siebie, ale i tak trzeba było mieć umowę- paranoja (umowa w polszy święta rzecz). Także procedury się w Twoim przypadku się nie zmieniają.
Awatar użytkownika
Kox
Zwykły forumowicz
Posty: 198
Rejestracja: sobota, 20 czerwca 2009, 21:45
Motocykl: Był Suzuki Bandit 600, jest Honda TRX 450r
Lokalizacja: Zamość

Re: Rejestracja moto z Anglii

Post autor: Kox »

Dzięki Gumis :)
falko
Zwykły forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: niedziela, 21 listopada 2010, 21:06
Motocykl: kawasaki ZZR 1400,BMW K 1200 R
Lokalizacja: wożuczyn cukrownia

Re: Rejestracja moto z Anglii

Post autor: falko »

Nie wiem jak z przeglądem :idea: myślę że nie przejdzie na angielskiej lampie i trzeba ja zmieniać.nie wiem jak w zamosciu ale w tomaszowie nie idze :?
Gumis0303
Zwykły forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 5 grudnia 2010, 22:23
Motocykl: Kawasaki Ninja ZX-6R 636 '06
Lokalizacja: Zamość

Re: Rejestracja moto z Anglii

Post autor: Gumis0303 »

Śmigam na Angielskiej lampie i robiłem przegląd w raczej popularnym zakładzie w Zamościu, nawet nikt nie zwrócił na to uwagi... :D Druga sprawa, że lampa wg. mnie prawidłowo oświetla drogę. Mogę podać nazwę tej stacji na PW. Jednak w Twoim przypadku może być inaczej z tym przeglądem, ale jestem pewny, że znajdziesz odpowiednią stacje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na luzie”